OOB life resultater ved Aarhus-København, KMD Ironman Aarhus 70.3, Copenhagen Half Maraton og andre stævner uge 37 2015

september 15, 2015

Af:oob

Kategori: General

Ole Kronkjær vinder i klasse til Aarhus København 2015

Weekenden i uge 37 bød på barsk vejr i Danmark, men ikke desto mindre var der høj stævneaktivitet landet over.

OOB’erne deltog i adskillige stævner i weekenden.

Igen blev det til masser af topplaceringer.
Ved KMD Ironman Aarhus 70.3 var adskillige OOB’ere i top 10.

I Spanien, hvor vi har et kraftigt voksende antal OOB’ere, var der også stor aktivitet.

2015 har været et helt fantastisk år.
OOB’erne ser ud til at knokle løs, så vi kan afslutte året “on a high note”.

Aarhus – Odense – København 2015

Jens Hoe 17:22:19
Lars Bønding N/A
Niels-Jørgen Bertelsen 15:16:46

Challenge Almere-Amsterdam

Ernest Asensio Blasco N/A

Christianshavnermilen

Henrik Rasmussen 0:33:53

Copenhagen Half Marathon

Anders Madsen 1:46:29
Antoine Labrosse 1:36:44
Carsten Lindkvist Madsen 1:43:01
Christian Martinussen 1:29:08
Christian Payne 1:38:33
Christopher Persson 1:51:38
Daniel Ligaard 1:37:58
Danny Fogel 1:36:03
Dorte Gylling N/A
Ellbjørg Grønlund 1:55:46
Emil Lahti 2:09:30
Henrik If 2:01:05
Henrik Lind Eriksen 2:08:01
Jeppe Koch 1:33:45
Jesper Jørgensen 2:06:43
Johan Åsell 1:50:03
Kenny Andersen 1:41:58
Kristina If Hansen 2:01:06
Lars Grønlund N/A
Lennart Wiggers-Ursin 1:59:16
Maria Bybjerg 1:45:22
Maria K. Andersen 1:58:00
Maria Nørgaard 2:07:04
Mia Nielsen 1:44:25
Michael Rixon N/A
Mikkel If Hansen N/A
Morten Unn Hansen 1:34:43
Nicholas Poulsen 1:28:55
Peter Christiansen 2:04:19
Peter Funk 1:38:48
Peter Weinreich 1:27:33
Randi Knudsen 2:04:50
Rene Petersen 1:39:53
Rikke Heinesen 2:05:49
Ronni Schmidt 1:32:16
Sidse Erichsen N/A
Sune R. Hedegaard 1:44:55
Tanja Rasmussen 1:58:55
Thomas Lue Lytzen 1:27:23
Tobias Schelle 1:25:10
Vivi Nielsen 2:11:03

Esrum X-treme OW

Antoine Labrosse 1:08:41
Jon Kosack 1:19:43

KMD Ironman Aarhus

Anne Louise Gimsing 5:40:41 (10th place in AG)
Christian Friedrich 4:39:30 (3rd place in AG)
Christian Øien 4:57:58
Jonathan Lawaetz 4:25:47 (7th place in AG)
Josephine Jørgensen 5:12:03 (3rd place in AG)
Kirsten Sloth Jensen 5:39:30 (9th place in AG)
Klaus Søe Rylov 4:50:38 Lars Cleemann Hors 6:46:04
Majbritt Jensen 5:29:28 (7th place in AG)
Martin Dalgaard 5:24:25
Martin Lawaetz 4:24:31 (4th place in AG)
Martin Nielsen 4:53:17
Morten Lundum Andersen 5:04:34
Niclas Moerck 5:06:31
Per Lausen 5:06:34
Pouline Wagtberg 5:17:55 (3rd place in AG)
Rasmus Kristiansen 4:46:05
Rene Skifter Andersen 4:48:58
Ulrik Olsen N/A

Mors 100 miles

Lars Vikkelsø 23:24:43

Sailfish Half TriatlÓ De Berga

Abel Jové 5:05:33
Jordi Miranda 4:23:46
Jose Trejo 4:52:06
Marcos Muelas 5:13:48
Marcus Puigdollers 5:06:52
Nacho Parera 5:18:16
Nico Diaz 4:46:51
Xavier Riera Margarit 5:00:34

Triatlo Tossa de Mar

Diego Parrado 3:38:47
Jordi Jou 3:22:34

Trail Costa Brava

Adri Adalid 4:00:00

Tillykke til alle!

Happy training!